Bir müddət öncə Stavropol Yol Polis şöbəsinin direktoru, korrupsiya ittihamı ilə həbs edilən Aleksey Safanovun evində axtarışda üzə çıxan faktlar çoxlarını təəccübləndirmişdi. Belə ki, rüşvət ittihamı ilə nəzarətdə olan Safanovun evinin içərisi qızıl işləmələrlə tamamilə örtülüb. Fotolara əsasən polkovnikin ikimərtəbəli malikanəsinin darvazası, sütunları qızıl suyuna çəkilib. O cümlədən evin içərisində dəbdəbəli mebellər, bahalı lüstürlər qeydə alınıb. Evin tualetində isə qızılı unitaz qoyulub, vanna otağının qapısı da qızıl suyuna çəkilib, kranların da hamısı qızıl suyu ilə işlənib. Onun mülkiyyətində 22 mənzilin olduğu üzə çıxıb, mənzillərin ümumi dəyəri 50 milyon rubla yaxındır. Azərbaycanda da məmurlar acgözlükdə Rusiyadakı həmkarlarından geri qalmırlar. Yəhudilərin “pul yeyən doymaz” atalar sözü bizim məmurların həyat devizidir. Ümumiyyətlə, pulla bağlı məsələlərdə məmurlarımız yəhudi düşüncə tərzinə çox yaxındırlar. Fərq ondadır ki, məmurlarımız öz pullarını deyil, xalqın cibindən oğurladıqlarını artırmaqla, bizneslərini genişləndirib şaxələndirməklə məşğuldurlar. Oğurladıqca iştahlanır, oğurlayırlar…
Ümumdünya axtarış sistemi Google-də “məmur mülk siyahı” sözlərini yazıb daxil etmək kifayətdir ki, Stavropolda korrupsiya ittihamı ilə həbs edilən Aleksey Safanovun bizim məmurların yanında “balaca oğru” olmasını görəsən. Biz də elə bu şəkildə axtardıq, 3 sözü daxil etməklə böyük oğurluqların xəritəsinə vaqif olduq. Əvvəllər “Azneft“ İstehsalat Birliyin Baş direktorun Əməyin mühafizəsi üzrə müavini, indi isə idarə rəisi olan Səmədov Cəlayir Qubad oğluna aid topdağıtmaz sərvət də bura aiddir. Bununla bağlı redaksiyamıza daxil olan məlumatı olduğu kimi diqqətinizə çatdırırıq:
Xətai rayonunda 10, Nizami rayonunda 10, Nərimanov rayonunda 10 mənzil, Nizami rayonunda 4 mərtəbəli Golden fitnes, Xətai rayonunda Diamond Lach restoranı və Erolux maqazası, Əhmədlidə 2 mərtəbəli POOP Qalery geyim mağazası, Nərimanov rayonu “Şəhər bağları”nda 4 ev, Həzi Aslanovda gül mağazı və Günel ticarət mərkəzi C.Səmədovun daşınmaz əmlakının bir hissəsidir. Ona aid avtomobillər markası və nömrəsi də diqqət çəkir: 10 EP 111 Range Rover, 10 CF 005 Range Rover, 10 DV 111 Qalen Vaqer, 10 OF 333 Lexus 570, 99 VV 111 Toyota.
Məlumatda məmurun qardaşı Möhkəm Səmədovun böyük məbləğdə faizə pul verdiyi deyilir. Digər detalları növbəti yazımızda diqqətə çatdıracağıq.