Bu uğurlar Qurtuluş missiyasının, dövlət siyasətinin nəticələridir, həm də bu prosesin əsas icraçılarının, o cümlədən 107 yaşı tamam olan Azərbaycan polisinin fədakarlığının göstəricisidir…
Bu gün onların – gecə-gündüz, yağışda, qarda, qızmar günəşdə asayişimizi qoruyan, vətəndaşın təhlükəsizliyi üçün özlərini qurban verən, Azərbaycanı dünyanın ən sabit ölkələrindən birinə çevirən, Vətən uğrunda şəhid olan qəhrəmanların, vətənpərvərlərin, peşəkarların, əsl dostların bayramıdır…
“Polis” sözünün ilkin mənası “dövlət” deməkdir. Azərbaycan polisinin fəaliyyəti də Azərbaycan dövlətinin müqəddəratı ilə sıx bağlıdır. Polisimiz hansı siyasi quruluşda, ictimai formasiyada çalışmasından asılı olmayaraq, daim dövlətin, vətəndaşının etibarlı mühafizi, onun güvənc yeri olub.
FEDAK.jpeg (247 KB)
Dövlətin, insanların təhlükəsizliyi məhz kiçik küçədəki asayişin təminindən başlayır. Paytaxt küçələrindən əyalət məhəllələrinədək, azad Qarabağdan Şərqi Zəngəzura qədər, Xəzər sahillərindən ən yüksəklikdə yerləşən yaşayış məntəqələrinədək hər yerdə onların – sabitliyi, sakitliyi, cəmiyyətin hüzurunu göz bəbəyi kimi qoruyan Azərbaycan polisinin izləri var.
Murovdan Xankəndiyədək Zəfər yolu
Bu izlərin – 107 illik şərəfli tarixin və dövlətçiliyə, xalqa sədaqətli xidmətin yüz minlərlə nümunəsi var. Elə müstəqillik tariximizin bütün keşməkeşli, çətin mərhələlərində, tarixi məqamların hər birinin mahiyyətində polisin sədaqətli və peşəkar fəaliyyəti əlahiddə iz qoyub. Bu gün ictimai sabitliyin təminatına, kriminogen duruma nəzarətə görə Azərbaycanın dünyada ən yaxşı nəticələrə sahib olması faktı da heç şübhəsiz, bu tarixin şərəf səhifələrindəndir. Onlar böyük zəfərə verdiyi töhfələri, cinayətkarlığa qarşı mübarizədə davamlı nailiyyətləri və pandemiya dövründəki fədakarlıqları ilə missiyalarına nə qədər sədaqətlə bağlı olduqlarını əyani nümayiş etdirdilər.
NAZİR EN SON.jpeg (92 KB)